0212 671 58 88
info@kartemizlik.com

Stor perde nasıl temizlenir?

Stor perde nasıl temizlenir?

Artık perde deyince akla ilk gelen modellerden biri stor perde. Her ne kadar eve ayrı bir zarafet ve şıklık katsa da temizlemesi apayrı bir derttir. Bir çok firma stor perde temizliği hizmeti sunmaktadır. Temiz Yıka olarak bizde stor perde temizliği hizmeti sunmaktayız ve gelip perdenizi sökerek yıkama tesislerimizde özenle yıkıyor ve tekrardan yerine montajını gerçekleştiriyoruz. Ancak bu zahmetli işi kendi yapmak isteyenler için şimdi stor perde ev ortamında nasıl yıkanır onları anlatacağız. Bu anlatacaklarımız ev ortamı için geçerlidir. Biz Temiz Yıka olarak stor perdelerinizi özel deterjan ürünleri ve makinalar ile temizliyoruz. Evet şimdi gelelim stor perde temizliği ne.

stor perde nasıl temizlenir?

Stor perde temizliği ev ortamında nasıl yapılır?

  1. Perdeyi yukarıya doğru toplayın. Borusunu ve yan montaj ayaklarını çıkarın.
  2. Perdenizi sökün ve büyüklüğüne göre bir alana yatırın. Burada dikkat edilmesi gereken kesinlikle bir kırışıklık olmayacak şekilde geniş bir alana yaymanızdır. Küçük bir kıvrım dahi olsa apre kaplama katlanarak düzeltemeyeceğiniz bir iz oluşturur.
  3. Perdeyi silmekte kullanılacak olan süngeri hazırladığınız ılık sabunlu su batırıp sıkın. Nemli olacak şekilde kalana kadar sıkılmalı. Çok sulu kalır ise perde çok ıslanacağız için kurutmanız sizi çok uğraştıracaktır.
  4. Perdeyi süngerler silin yalnız silme işleminde fazla güç uygulamayın. Özellikle kenar kısımlarına fazla bastırmayın. Fazla bastırma sonucu perdede yıpranma ve kenarlarında ipliklerinde kaçma oluşabilir.
  5. Silme işlemini iki tarafa da uyguladıktan sonra yumuşak kuru bez veya havlu ile kurulayın.
  6. Silme ve kurulama işlemin ardından perdeyi yeniden dürün ve olması gereken yere yeniden monta edip aşağı doğru indirin. Bu şekilde az nemli kalan perde hızlıca kurumuş olacaktır. Stor perdenizi ütüleme gibi bir işleme ihtiyaç duymadan temiz ve düz olacaktır.
HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

0212 671 58 88